Сочевиця належить до сімейства бобових і є дуже корисним для нашого організму продуктом. Нині у світі вирощують понад 10 видів сочевиці. Всі вони мають різну форму зерна, колір та хімічний склад, який визначає їхню користь для людського організму. Чорна сочевиця - це найдрібніший сорт, що на вигляд нагадує білужу ікру. Саме через це її називають «Сочевиця білуга».
Крім того, що сочевиця – поживний та смачний продукт, вона ще й дуже корисна. За складом чорна сочевиця схожа на інші види, але в ній у кілька разів більший вміст поживних речовин: білка до 35% білка, вуглеводів до 53%, у тому числі складних, жиру близько 2%. Є в ній також вітаміни А, С, групи В, мінерали та інші корисні речовини. Але особливо багато в ній фолієвої кислоти, що робить чорну сочевицю необхідним продуктом для вагітних жінок та маленьких дітей.
Чорний колір сочевиці обумовлений високим вмістом у ній пігменту, що має антиоксидантні властивості. Тому вона дуже корисна людям, схильним до серцево-судинних та онкологічних захворювань.
Крім цього чорна сочевиця має антиоксидантні властивості, виводячи з організму шлаки та токсини.
Приготування: чорна сочевиця вариться дуже швидко – буквально 20 хвилин. Коли вона вариться, вода чорніє, а зерна стають світлішими, проте форму не втрачають, і тонка шкірка теж зберігається, але стає м'якою. Щоб зварити чорну сочевицю, потрібно спочатку її перебрати (можуть траплятися камінці), промити і засипати окропом. Витрата продуктів: на 1склянку сочевиці 2-3 склянки води.
Смак у чорної сочевиці тонкий і трохи пряний. Вона може стати окрасою будь-якої страви: з нею готують не лише супи, овочеві рагу, гарніри, салати, а й соуси та солодкі страви. А бутерброд із відвареною чорною сочевицею вводить в оману навіть знавців (звичайно, доки його не скуштують) – чорна сочевиця на тлі вершкового масла дійсно дуже схожа на ікру. З нею готують круп'яні страви та підливи – особливо гарна вона з рисом та прянощами.


