Купити солону, в'ялену, копчену рибу та морепродукти в Києві
У кулінарії відомі 3 основні процеси приготування риби з метою зберігання:
ü засолювання;
ü в'ялення;
ü копчення.
Способи засолювання відомі практично кожній домогосподарці, тому докладніше зупинимося на інших методах.
В'ялення
Тушку риби потрібно повільно збезводнити при температурі до 35°C. Рибалки-любителі рибу солять і вивішують на сонце, що неправильно. По-перше, часто не дотримується потрібний температурний режим, а по-друге, підвищується небезпека зараження кінцевого продукту ботулізмом.
Якісна в'ялена риба повинна бути приготовлена в промислових умовах на тунельній установці з безперервною подачею повітря. В'яленню піддається більшість видів риб, у тому числі корюшка (мальок) - невелика північна рибка, що має промислове значення.
Копчення
Дана технологія консервування риби підрозділяється на 3 види:
ü холодне копчення;
ü гаряче копчення;
ü за допомогою «рідкого диму».
Вважається, що при гарячому копченні багато корисних речовин руйнуються. Це помилкова думка. Так, дійсно, деякі інгредієнти не витримують впливу високих температур, але їх втрати не критичні. Зате всі бактерії та інші патогени гарантовано гинуть. Холодне копчення - більш щадний спосіб, але виникає небезпека отруєння. Якщо технології дотримані, то і ці ризики зникають.
Що стосується «рідкого диму», то цей спосіб найбільш легкий і швидкий, але використовує хімічні сполуки.
Користь копченої риби
Приготована копченням і в'яленням риба низькокалорійна. Продукт рекомендується людям з підвищеною масою тіла, що бажають позбутися від зайвої ваги, а також адептам здорового харчування. Не забороняється вживати таку рибку і всім іншим категоріям населення - в якості приємної добавки до раціону або навіть закуски до пива, не рідше 1 разу на тиждень.