Компанія Monini відома у всьому світі завдяки широкому асортименту олії, серед яких особливо виділяється оливкова. Її заснував в 1920 році Зефферіно Моніні, майстер виготовлення оливкової олії. Під час військової служби він працював в продуктовому магазині, і після повернення відкрив в своєму рідному місті Сполето (Умбрія) невеликий бізнес. В ті часи оливкова олія була популярно і поширеною, тому підприємство ще довго перебувало в статусі невеликої сімейної фірми. Використовуючи вирощені на умбрійських пагорбах оливки, Зефферіно налагодив випуск масла "Monini" Olio de Oliva, яким поступово зацікавилися покупці в прилеглих регіонах Лаціо, Марке і Емілія-Романья.
Зефферіно Моніні написав першу сторінку в історії виробництва оливкової олії Екстра Вірджін. За часів війни підприємство підпало під суворі обмеження і практично зупинилося. Після закінчення військових дій виробництво було відновлено, і до правління Моніні увійшли сини Зефферіно, Нелло, Джузеппе і Паоло. Вони замінили батька в лабораторії підприємства. У післявоєнний період для успішного розвитку бізнесу були необхідні свіжі ідеї. Такою ідеєю стало рішення випускати масло в скляних пляшках, що успішно збільшило обсяги продажів. У той же час брати Моніні поділили між собою обов'язки, при чому Нелло переїхав до Риму і взяв на себе маркетингову галузь.
Наступні десятиліття ознаменувалися безперервним розвитком компанії Monini. Проводилося регулярне оновлення обладнання, запускалися активні рекламні компанії. Підприємство поповнювалося все новими закордонними партнерами, що забезпечили вихід продукції Моніні на міжнародний ринок. У 1988 році представник наступного покоління родини Зефферіно Моніні-молодший прийняв рішення продати 35% акцій компанії Star. Незабаром після цього він разом з онукою засновника, Марією Флорою, перейняв управління Monini. У 2002 році акції, продані Star, були викуплені і повернуті в актив підприємства. Зараз Моніні є одним зі світових лідерів виробництва оливкової олії. У 2008 році була відкрита філія фірми в Польщі, що дозволило охопити східноєвропейський ринок збуту.